BDK

Ziedojumi

 Ja jūs vēlaties atbalstīt BDK darbību un Baložu kūdras muzejdzelzceļa izveidi, Jūs esat laipni lūgti ziedot, pārskaitot uz BDK kontu, ar norādi „Ziedojums”:

Biedrība "Bānīša Draugu klubs"
reģ. nr. 40008187520
LV79HABA0551051958003

Vai arī ziedojiet caur PayPal!

   Biedrībai „Bānīša Draugu klubs” kopš 2012. gada ir piešķirts Sabiedriskā labuma organizācijas statuss un par veiktajiem ziedojumiem ir iespējams saņemt nodokļu atlaides!

 


 

   Dzelzceļa uzturēšana nav lēts prieks – gan materiālu, gan darba algu ziņā - tāpēc arī dzelzceļi parasti tiek nojaukti (atgūstot lūžņu vērtību), tikko kā trūkst nepieciešamības tos izmantot pilnā apmērā. Eiropas un pasaules muzejdzelzceļu pieredze liecina, ka iespējams saglabāt un pat attīstīt šādus dzelzceļus, ja palīgā nāk brīvprātīgie dzelzceļa entuziasti – tādā veidā sarūk vai vispār nav personāla izmaksu.

   Piemēram, brīvprātīgo ieguldītais darbs 2013. gadā kopumā ir 238 cilvēkstundas, 2014. gadā – 1756 cilvēkstundas, 2015. gadā - 1028 cilvēkstundas, 2016. gadā - 2279 cilvēkstundas, 2017. gadā - jau 3310 cilvēkstundas! Šis ieguldītais darbs līdzvērtīgos apstākļos, ja to veiktu atalgoti darbinieki, novērtējams jau tūkstošos euro!

   Baložu kūdras muzejdzelzceļš tiek veidots kā brīvprātīgo uzturēts muzejdzelzceļš – izmaksas par personālu šādā dzelzceļā nav. Taču ne visu iespējams paveikt ar dzelzceļa entuziastu spēkiem – šādās reizēs tiek piesaistīti līgumdarbu izpildītāji (sākot no rezerves daļu izgatavošanas, beidzot ar transporta un celšanas pakalpojumiem, utt.), kas rada izmaksas biedrībai. Kā arī pilnvērtīgam darbam brīvprātīgajiem nepieciešami labi instrumenti un materiāli (krāsas, metāli, kokmateriāli), kas kopumā rada lielas izmaksas, un šobrīd tās nav iespējams atpelnīt ne ar ko, jo muzejdzelzceļa stāvoklis vēl nav tāds, lai tajā vestu apmeklētājus.

 Mūsu atbaltītāji: Skatīt šeit

Drukāt E-pasts