• Sākums
  • Aktualitātes
  • 21. maijs - pasākums "Durvis uz kūdras ieguves pasauli" - Muzeju nakts ietvaros

BDK

21. maijs - pasākums "Durvis uz kūdras ieguves pasauli" - Muzeju nakts ietvaros

Pirmais publiskais pasākums Baložu kūdras muzejdzelzceļā notika 21. maijā - starptautiskās Muzeju nakts ietvaros, ar devīzi - "Durvis uz kūdras ieguves pasauli". Pasākumu apmeklēja ap 1000 apmeklētāju!

Lai gan par pilnvērtīgu muzeja ekspozīciju pagaidām vēl pāragri runāt, tomēr apmeklētājiem bija iespēja izbaudīt unikālo kūdras dzelzceļu atmosfēru, izbraukt ar motordrezīnu un lokotraktoru. Ieskatīties tajā, kā notikusi kūdras ieguve agrāk un tagadnē, varēja gan vērojot 1960...1970-to gadu filmas, gan apskatot un "izsēžot" dažādu traktoru kabīnēs un apskatot dažādas kūdras ieguves mašīnas.

Pasākuma centrālo lomu pildīja autentisks kūdras dzelzceļu ēdnīcas vagons. Šī vagona interjeru biedrības „Bānīša Draugu klubs” (BDK) entuziasti jau pilnībā atjaunojuši ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu un saviem resursiem, sniedzot iespēju apmeklētājiem pasniegt arī uz vagona krāsns pagatavotu siltu ēdienu un dzērienu.

Dalība Muzeju nakts pasākuma ietvaros kļuvusi iespējama pateicoties dzelzceļu entuziastu pūliņiem nu jau trīs gadu garumā un uzņēmuma SIA „Pindstrup Latvia” atbalstam. Pa šo laiku ir tikuši veikti apjomīgi ceļu remontdarbi ap dzelzceļa depo, lai nomainītu sapuvušos koka gulšņus pret dzelzsbetona, tā ļaujot sākt droši ekspluatēt dzelzceļa tehniku. Paralēli noris darbs ne tikai pie minētā ēdnīcas vagona restaurācijas, bet arī pie lokotraktora apkopes un vēl vienas lokomotīves kapitālā remonta, lai nākamajos gados apmeklētājus varētu vizināt ne tikai motordrezīna, bet arī pilnvērtīgs šaursliežu vilciens.

Foto: A. Galītis, D. Bušs, S. Tretjakovs

Drukāt E-pasts