BDK

Ziedojumu vākšana sliežlicējvilciena PPR-2MA restaurācijai

Sliežlicējvilciena atjaunošanas ziedojumu vākšanas kampaņa!

Palīdzi atjaunot šaursliežu sliežlicējvilcienu, kas paredzēts dzelzceļa būvniecībai un remontam! Kūdras dzelzceļos tas dienā spēja pārlikt pat 800 metrus sliežu!

Baložu kūdras bānītis top brīvprātīgo entuziastu pūlēm, un tā uzturēšana, kā arī tālākā attīstība stipri balstās uz saņemtajiem ziedojumiem un ekskursiju ienākumiem. Lai fiziski atvieglotu sliežu ceļu remontdarbus, un arī ļautu virzīties uz priekšu dzelzceļa atjaunošanas darbos uz purva, mēs vēlamies atjaunot sliežlicējvilcienu, tāpēc izsludinām ziedojumu vākšanas kampaņu!

Sliežlicējvilciens PPR-2MA sastāv no:
   1) krāna vagona, kas veseliem sliežu posmiem liek/demontē sliežu ceļu (mums jau ir uzdāvināts sliežlicējvilciena karkass un iegādātas visas tam trūkstošās sastāvdaļas no cita sliežlicējvilciena 2017. gadā);
   2) vairākiem piekabvagoniem, kuros glabā gatavos sliežu posmus (sastāva ietilpība - līdz pat 800 m!);
   3) lokotraktora - pašgājējelektrostacijas ESU2A, kas ir kā pārvietojams trīsfāzu 380 V ģenerators, no kura barojas viss vilciens, bet reizē arī distancvadāma lokomotīve, kas stumj vilciena sastāvu uz priekšu/atpakaļ darba laikā un transportē uz darbu vietu. Lokotraktoru ESU2A-349 mēs jau ieguvām savā kolekcijā 2017. gadā.

Tā kā mums jau ir iestrādes un sakrāti materiāli, taču lai pilnībā atjaunotu darbojošu sliežlicējvilcienu, vēl nepieciešams veikt daudz remontdarbu. Kopējās darbu izmaksas ir lielas, taču darbs ir dalāms mazākos un vieglāk realizējamos posmos:
1200 EUR - tik ir nepieciešams, lai pārvestu uz Baložiem dāvinājumā saņemtās sliežlicējvilciena virsbūves daļas, ņemot vērā visas negabarīta atļaujas, krānus iekraušanai, izkraušanai, utt.
12000 EUR - tik nepieciešams krāna vagona pilnīgai restaurācijai un darbspēju atjaunošanai, tajā skaitā ieskaitot apmēram 500 cilvēkstundas brīvprātīgā darba.
7500 EUR - tik nepieciešams lokotraktora - elektrostacijas remonta pabeigšanai.

Mēs saprotam, ka tās nav mazas summas, taču liekot kopā arī pa mazumiņam, iespējams sakrāt un sasniegt daudz ko! Lokotraktora-elektrostacijas un krāna vagona rezerves daļu iegādei 8 tūkst. EUR mēs savācām ziedojumu kampaņā 2017. gadā, un lokotraktora remontā jau ir ieguldītas 108 cilvēkstundas darba.

Papildus ziedojumu vākšanas kampaņai, meklēsim iespējas piesaistīt finansējumu arī citos veidos, tajā skaitā projektu veidā, kā arī atvēlot daļu no ekskursiju ieņēmumiem. Palīdzi saglabāt industriālo mantojumu - kūdras šaursliežu dzelzceļu pārliekamo ceļu tehnoloģiju!

Lūdzam ziedot, pārskaitot uz bankas kontu:

LV79HABA0551051958003
Biedrība "Bānīša Draugu klubs"
reģ. nr. 40008187520

Mēs esam sabiedriskā labuma organizācija, un par veiktajiem ziedojumiem ir iespējams saņemt nodokļu atlaides.
Jau iepriekš pateicamies visiem atbalstītājiem un ticam, ka kopīgiem spēkiem mums tas izdosies!

Jaunumi:

02. marts - izveidota ziedojumu vākšanas kampaņa un uzsākta tās popularizācija.

09. marts - saziedoti 185 EUR. Pirmas atskatraksts ar ieskatu sliežlicēju tapšanas vēsturē.

12. marts - saziedoti kopā 215 EUR. Parakstīts līgums ar Valsts Kultūrkapitāla fondu par atbalstu sliežlicējvilciena restaurācijas projektam 6000 EUR apmērā, projekts sedz pusi no transportēšanas izmaksām, daļu no sliežlicējkrāna remonta izmaksām un sniedz arī administratīvo atbalstu projekta vadīšanai un sabiedrisko attiecību veikšanai.
  

24. marts - saziedoti kopā 515 EUR. Otrais atskatraksts ar ieskatu sliežlicēju tapšanas vēsturē.

31. marts - kopā saziedoti līdzekļi 635 EUR apmērā! Tiek uzsākts darbs pie sliežlicējceltņa pārvešanas operācijas plānošanas. Darbi gan tiek iesaldēti ārkārtas stāvokļa dēļ.

20. jūlijs - dabā apsekots sliežlicējkrāna stāvokls, noņemti izmēri transporta operācijas plānošanai.

2. oktobris - saņemta ziņa, ka dāvinājumā iegūsim ne tikai sliežlicējkrānu, bet arī divus tā piekabināmos vagonus sliežu posmu pārvadāšanai!

12. oktobris - saziedoti līdzekļi 910 EUR apmērā! Aktīvi plānojam pašus pārvešanas darbus!

19. oktobris - saziedoti līdzekļi 1376 EUR apmērā!

27. oktobris - kopā saziedoti 1546 EUR! Ar Kultūrkapitāla fonda projekta atbalstu noslēdzas sliežlicējvilciena pārvešanas operācija un uzsākās darbi pie tālākās atjaunošanas!

Drukāt E-pasts