• Sākums
  • Projekti
  • Noslēgusies jaunā pasažieru vagona izgatavošana projektā "Industriālais mantojums"

BDK

Noslēgusies jaunā pasažieru vagona izgatavošana projektā "Industriālais mantojums"

Šī gada oktobrī noslēgusies jaunā pasažieru vagona izgatavošana Baložu kūdras muzejdzelzceļam. Vagons izbūvēts, balstoties uz vēsturiskajiem attēliem par šaursliežu pasažieru vagoniem 1930-to un 1940-to gadu mijā, un apvieno sevī gan slēgta tipa vagonu ekspluatēšanai pavasara-rudens sezonā, gan arī to ir iespējams pārvērst par vaļējā tipa vagonu, lai ekspluatētu vasaras sezonā bez logu blokiem.

Vagons papildinās Baložu kūdras muzejdzelzceļa ritošā sastāva kolekciju un it īpaši iespējas uzņemt pasažierus sliktos laikapstākļos, jo būs trešais vagons ar jumtu. Vagonā ir 33 sēdvietas, īpaši izdalīta vieta gidam, kā arī nodalījums, kurā iespējams sēdekļus pārveidot par bērnu ratiņu vai invalīdu ratiņu novietni. Invalīdu iekļuvei vagonā paredzēta papildus uzstādāma rampa, līdz ar to no šī brīža kūdras bānītis Baložos kļūst arī pieejams personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām.

Vagons izbūvēts projekta "Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai" ietvaros. Vairāk informācijas par projektu: Baložu kūdras muzejdzelzceļš piedalās EstLat programmas projektā "Industriālais mantojums"

Drukāt E-pasts