Noslēgusies ēdnīcas interjera restaurācijas 2. kārta

   Laika posmā no 2017. gada 01. jūlija līdz 2018. gada 31. decembrim biedrība "Bānīša Draugu klubs" ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu realizēja projektu "Šaursliežu vagona - ēdnīcas BC1-2183 interjera restaurācija" 2. kārtu, tā turpinot biedrības īpašumā esošā unikālā, autentiskā ēdnīcas vagona restaurāciju.

   Veicot restaurāciju šī projekta ietvaros, ēdnīcas vagonam pilnībā atjaunota vagona elektroiekārtu funkcionalitāte (t.sk. autonoms darbs braukšanas laikā un stāvot lauka apstākļos), ļaujot vagonu eksponēt sabiedrībai un izmantot dažādu atraktīvu pasākumu rīkošanai, kā arī izmantot biedrības organizētajās brīvprātīgo talkās kā maltīšu un diskusiju telpu.

   Projekta rezultātā uzstādīti trūkstošie elektrības sadales paneļi (kopā 5 gab., viens autentisks pasažieru tamburā, divi noslēpti moderni pasažieru tambura akumulatoru nodalījumā, un divi noslēpti dienesta tamburā). Sadales paneļos uzstādīti visi nepieciešamie elektriskie aparāti (polarizētie drošinātāji 24 V līdzstrāvas ķēdēm un nepolarizētie drošinātāji 220 V ķēdēm, slēdži, releji, kontaktori, indikācijas spuldzes), veikts to savstarpējais savienojums un pievienojums vagona iekšējiem instalācijas kabeļiem. Uzstādīti vagonu starpvagonu savienošanas kabeļi un rozetes, spraudņi, kas nodrošina gan 220 V ārējo barošanu, gan spriegumu (24/220 V) padošanu ārējiem patērētājiem/citiem vagoniem, kā arī radiotranslācijas tīkla saslēgšanai un audiogida un citu audiovēstījumu atskaņošanai gan ēdnīcas vagonā, gan citos vagonos. Izbūvētas vagona dienesta tambura konstrukcijas un uzstādīts autentisks, nelietots 1991. gada ražojuma ledusskapis.
   Pasažieru tambura akumulatoru nodalījumā uzstādītas akumulatoru baterijas un strāvas pārveidotājs/lādētājs, kas nodrošina ar energoapgādi visas vagona elektroiekārtas, savukārt ārējā barošanas avota pieslēgšanas gadījumā - nodrošina automātisku akumulatoru uzlādi. Salonā un tamburos uzstādīti energoefektīvi gaismekļi, kas nodrošina ilgstošu darbu no akumulatorbaterijām, bet vienlaikus ir maksimāli pielāgoti, lai atgādinātu oriģinālo kvēlspuldžu apgaismojumu.

   Laika posmā 2013. gada novembra līdz 2015. gada jūnijam vagonam tika veikta interjera restaurācijas 1. kārta, kura tika veikta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda līdzfinansējumu - tās laikā tika veikti apjomīgi interjera restaurācijas darbi, kuru laikā iekšējais apšuvums tika demontēts, un zem tā tika nomainīti visi vecie elektroinstalācijas kabeļi, taču citi darbi pie elektroinstalācijas netika veikti.    2016. gadā no uzņēmuma SIA „Pindstrup Latvia” veiktā mērķziedojuma līdzekļiem notika šī vagona ārējie virsbūves un tamburu restaurācijas darbi. Savukārt nākotnē vagona restaurācija tiks turpināta vēl vienā kārtā – ekipāžas daļas restaurācija (paredzot bremžu sistēmas rekonstrukciju, lai vagonu varētu ekspluatēt maģistrālo vilcienu sastāvā).

Sīkāk par paveikto iepriekšējās ēdnīcas vagona restaurācijas kārtās - skat. Noslēgusies ēdnīcas vagona BC1-2183 restaurācija

Drukāt