BDK

Vagona šūpulī - Muzeju naktī Baložos 19.05.2018

Ar devīzi „Vagona šūpulis” Muzeju nakts ietvaros 19. maijā apmeklētājus sagaidīs Baložu kūdras bānītis – ar brīvprātīgo dzelzceļa entuziastu spēkiem topošais šaursliežu muzejdzelzceļš. Ar ieskatu kūdras dzelzceļu vēsturē nonāksim līdz pat mūsdienām – kā Baložos atdzimst vēsture un unikāls industriālais mantojums.

Vagona šūpulis - tā ir pasažieru vagonu ratiņu konstrukcija, kas atgādina bērnu šūpuļgultas piekari. Vagona šūpulis padara vagona gaitu līganāku un romantiskāku, īpaši līkumos. Izbrauc un sajūti, kā šūpo kūdras bānītis!

Muzejdzelzceļš pamazām top un attīstās, un ar katru gadu tas kļūst arvien interesantāks. 2018. gadā pirmo reizi kūdras bānītis vizinās apmeklētājus gan uz kūdras laukiem, demonstrējot tos un dažādu kūdras ieguves tehniku, gan arī ar bānīti varēs doties uz dzelzceļa otru galu, un pa vagona logu vērot kūdras fabriku un šaursliežu dzelzceļa depo ritošā sastāva kolekciju.

Brauciena sākums - Baložos, Bērzu ielas galā, 175 m no krustojuma ar Dārzu ielu, vilciens kursēs no 19:00 līdz 00:00, apmēram reizi 15 minūtēs, izbrauciens par ziedojumiem (rekomendētais ziedojums 2 EUR/pers.). Sliktu laikapstākļu gadījumā pasākums notiks samazinātā apjomā.

Šis būs jau trešais gads, kad kūdras muzejdzelzceļā noritēs Muzeju nakts pasākums. Dalība Muzeju nakts pasākuma ietvaros kļuvusi iespējama pateicoties brīvprātīgo dzelzceļu entuziastu regulāriem pūliņiem vairāku gadu garumā, kā arī biedrības „Bānīša Draugu klubs” atbalstītājiem un ziedotājiem. Īpašu pateicību par sniegto atbalstu muzejdzelzceļa izveidē izsakām uzņēmumiem SIA „Pindstrup Latvia”, SIA „Līvānu kūdras fabrika”, AS „Stružānu kūdras fabrika”, SIA „Olaines kūdra” un SIA „Klasmann-Deilmann Latvia”, kā arī sadarbības partneriem – Ķekavas novada domei un Latvijas Kūdras asociācijai.

Iepriekšējo gadu pasākumu attēli un video pieejami šeit: 2017. gadā - Laika ratā šaursliežu vilcienā - Muzeju naktī Baložos

2016. gadā - pasākums "Durvis uz kūdras ieguves pasauli" - Muzeju nakts ietvaros

Drukāt E-pasta adrese