• Sākums
  • Aktualitātes un sasniegtais

BDK

Dzelzceļnieki talko remontējot un sakopjot

2019. gada 30. aprīlī pie mums talkoja divu uzņēmumu kopkolektīvs - SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas" un AS "RB Rail", talkā veicot tekošos dzelzceļa uzturēšanas darbus - balastēšanu un pacelšanu, balasta pieblietēšanu, kā arī dzelzceļa apkārtnes sakopšanu un attīrīšanu no krūmiem.

Šī bija jau otrā reize, kad pie mums talko Rail Baltica projekta ieviesēji, apstiprinot savu profesionālo gatavību gan maziem, gan lieliem dzelzceļa būvdarbiem.

Foto: Dāvis Bušs, video: Oskars Geide

Saliedē un... būvē dzelzceļu!

Atklāj komandas garu un spēku, būvējot īstu dzelzceļu! Brīvprātīgā darba talka Baložu kūdras bānītī - neparasts un iespaidiem bagāts saliedēšanas veids! Mēs nodrošinām darba vidi un instrumentus - jūs darba rokas, un talka var sākties! Tieši tā top Baložu kūdras muzejdzelzceļš - entuziastu uzturēts šaursliežu dzelzceļš tepat pie Rīgas robežas. Kopš 2013. gada entuziastu spēkiem talkojam un atjaunojam dzelzceļu savā brīvajā laikā, kā arī labprāt ļaujam iejusties talku atmosfērā arī citiem interesentiem. Tā pie mums talkot ir braukuši gan uzņēmumu kolektīvi, gan draugu un radu grupiņas. Muzejdzelzceļš nav liels, bet darāmā ir daudz, tāpēc varam atrast darāmo jebkurām rokām - gan lielām, gan mazām, gan augsti kvalificētai grāmatvedei, gan fiziski norūdītajiem vīrieškārtas pārstāvjiem. Un kur nu priekšnieki un padotie - talkā zūd ierastā hierarhija, atklājas kolēģi no pavisam skatu punkta un citās lomās, ar lāpstu rokās visi kļūst vienādi, un tikai tas, cik dziļi lāpstu cirtīsi Tu, noteiks to, kāds būs Tavs dienas sasniegtais rezultāts! Ja arī Tevi ieinteresēja - raksti info@bdklubs.lv! Priekšzināšanas nav obligātas, izņemot pusdienu gatavošanas brigādei! Rail Baltica (RB Rail AS un Eiropas Dzelzceļa līnijas SIA) kopīgā talka 30.04.2019. Video: Oskars Geide Videography Mūzika: grandson - Apologize (Robin Hustin Remix) foto: http://www.kudrasbanitis.lv/index.php/lv/aktualitates-un-sasniegtais/160-dzelzcelnieki-talko-remontejot-un-sakopjot Biedrība "Bānīša Draugu klubs", sabiedriskā labuma organizācija kopš 2012. gada

Posted by Baložu kūdras bānītis on Pirmdiena, 2019. gada 8. jūlijs

 

 

Drukāt E-pasta adrese

Caur purvu taure skan - Muzeju naktī Baložos 18.05.2019

Ar devīzi „Caur purvu taure skan” Muzeju nakts ietvaros 18. maijā apmeklētājus sagaidīja Baložu kūdras bānītis – ar brīvprātīgo dzelzceļa entuziastu spēkiem topošais šaursliežu muzejdzelzceļš. Ar ieskatu kūdras dzelzceļu vēsturē nonācām līdz pat mūsdienām – kā Baložos atdzimst vēsture un unikāls industriālais mantojums

Drukāt E-pasta adrese

27.04.2019 Lielā talka Kūdras bānītī!

Šogad pirmo reizi mēs piedalījāmies akcijā Lielā talka kā oficiāla talkošanas vieta, jo iepriekšējos gados vairāk koncentrējāmies uz dzelzceļa remontdarbiem, nevis sakopšanu. Šoreiz fokuss bija tieši pretējs - sakopām vidi ap mums. Tā kā dzelzceļa apkārtne pa šiem gadiem ir jau izkopta un neprasa daudz pūles, devāmies talkot Baložu pilsētas mežā, apmēram 300...400 m attālumā no dzelzceļa.

Lai gan izlūkgājiens martā jau deva mums sapratni, ka "tur ir ko rakt", patiesā aina izkristalizējās tikai darba procesā - vairāk kā 80 pilni atkritumu maisi, savākti trīs dažādās vietās, un tas ir tikai sākums. Šajās vietās būs ko talkot vēl gadiem, jo arī aizlaists un piemēslots šeit ir ticis gadiem, taču kādam tas ir jāsāk sakārtot, un šajā ziņā būsim devuši arī savu ieguldījumu vides un sabiedrības labā. Talkas otrajā pusē iztīrījām no krūmiem arī ceļu, kas ved līdz iekāpšanas vietai, un izvizinājām talciniekus ar bānīti, kā arī pabarojām ēdnīcas vagonā!

Paldies visiem centīgajiem talkotājiem, kas nāca palīgos sakopt vidi - gan iedzīvotājiem, biedrības "Bānīša Draugu klubs" entuziastiem, taču īpaši pateicoties Satiksmes ministram Tālim Linkaitam, kas pagodināja talku ar savu dalību, kā arī Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja kolektīvam un Vidējās paaudzes deju kolektīvam "Baloži", kas "iznesa talkas lielāko smagumu" tieši atkritumu savākšanas un pat izzvejošanas ziņā!

Drukāt E-pasta adrese

Vairāk rakstu...